Яндекс.Метрика Бесплатный анализ сайта

БУДІВНИЦТВО І ЗАРОБІТОК НА ІНВЕСТИЦІЯХ

Інвестиції в будівництво нерухомості

Купувати нерухомість на стадії будівництва - вельми непростий і ризикований спосіб вкладення коштів. Однак прибуток від грамотної інвестиції в будівництво нерухомості помітно перевершує інші способи отримання пасивного доходу. Розглянемо всі плюси і мінуси придбання нерухомості на різних стадіях будівництва і з'ясуємо, яке інвестиційне рішення можна вважати оптимальним.

 Як вибрати підходящий об'єкт?

Нерухомість на різних стадіях будівництва варто неоднаково. Наприклад, купити квартиру на етапі котловану можна приблизно в 2 рази дешевше тієї, яка продається «під ключ», проте зі збільшенням прибутку зростає ризик втратити вкладені кошти. Тому ставлення інвесторів до нерухомості на ранніх стадіях будівництва неоднаково. Результати досліджень, проведених фахівцями корпорації «Барклі», показали, що за підсумками 2014 р продажу квартир у споруджуваних об'єктах розподілилися наступним чином:

Отримані дані свідчать про те, що більшість інвесторів вважає за краще купувати нерухомість у вже зданих об'єктах або в тих з них, де ведуться активні будівельні роботи. Такий метод, як інвестиції в будівництво нерухомості на ранніх стадіях, віддає перевагу менш 1/10 клієнтів, оскільки людям психологічно важко розлучатися з грошима, вкладаючи їх в «яму». Крім того, низька вартість об'єкту, що будується не компенсується ризиками втрати інвестиційного капіталу.

Стадія котловану і фундаменту

Купувати нерухомість на даному етапі найвигідніше, оскільки це дозволяє: купити житло на 35-50% дешевше; вибрати квартиру з найкращими характеристиками; заощадити на послугах ріелтора. На жаль, покупка нерухомості на ранній стадії тягне масу ризиків, наприклад, неможливість оцінити якість будівництва, ймовірність «заморозки» проекту або збільшення термінів робіт. Правильно співвіднести вигоди і ризики придбання нерухомості на ранній стадії будівництва непросто. Ні добре ім'я девелопера, ні якість раніше зданих їм будівель не є гарантією своєчасної здачі нинішнього об'єкту і дотримання забудовником всіх умов договору.

Стадія активного будівництва

На цьому етапі з'являються перші поверхи. Інвесторам подобається, що будівля зростає буквально на очах, і вони досить активно роблять інвестиції в будівництво нерухомості саме на цій стадії. Купівля квартири тепер стає менш ризикованою, але і ціна зростає на 10-15%. На жаль, високі темпи будівництва ще не означають швидкої здачі об'єкта в експлуатацію. Головні труднощі у забудовників зазвичай починаються на стадії підключення об'єкта до комунальних мереж.


 

Стадія обробки

 Частина інвесторів вважає за краще купувати квартири на заключному етапі, оскільки в цей момент об'єкт вже зведений, і ризики порушення договірних зобов'язань мінімальні. Квартиру можна подивитися «вживу»: оцінити габарити, планування, помилуватися видом з вікна. Однак з фінансової точки зору угода стає менш вигідною, оскільки вартість нерухомості становить вже 90-93% від її реальної ринкової ціни. Мінусом для клієнтів є невелика кількість варіантів, оскільки найбільш цікаві квартири вже придбані.

Введення житла в експлуатацію

На цій стадії ризики по угоді мінімальні, але об'єкт вже має вартість, близьку до ринкової. Після отримання інвесторами документів на право власності житло може вирости в ціні ще на 5-7%. Однак цього явно недостатньо для того, щоб вважати подібні інвестиції в будівництво нерухомості дійсно вигідними. В цьому випадку, мова йде про збереження заощаджень, а не про їх примноження. Незважаючи на це, багато інвесторів готові переплачувати за можливість зробити покупку «з відкритими очима», щоб придбати дійсно якісний і ліквідний об'єкт.

 Методи обережності при покупці об'єктів, що будуються

Російське законодавство в сфері захисту прав інвесторів і пайовиків недосконале, однак уникаючи відвертих шахраїв і «сірих» схем фінансування, ви можете частково убезпечити себе від основних ризиків.

Щоб благополучно придбати нерухомість, необхідно слідувати декільком правилам:

Вивчіть репутацію будівельної фірми і відгуки її клієнтів.

Ознайомтеся з усією документацією: проектною декларацією, ліцензією на право займатися будівельною діяльністю, дозволом на будівництво, документами про право власності на земельну ділянку, де воно ведеться.

Перевірте отриману інформацію у незалежного джерела.

Переконайтеся, що будівництво ведеться відповідно до вимог федерального законодавства.

Уважно вивчіть пропонований для підписання договір пайової участі в будівництві або попередній договір купівлі-продажу. Переконавшись, що ви згодні з усіма його пунктами.

Не забувайте регулярно цікавитися, як просувається будівництво об'єкта.